27 Ocak 2013 Pazar

Birlikte Dikelim Ocak


Sonunda bitti diye başlayacağım yine çünkü astar iplik kumaş derken 5 gün kala başladığım elbise ancak az önce bitti :) Aslında yetiştiremedim diyerek vaz geçmiştim fakat Mihrice hanım süreyi uzatınca o kadar uğraştım madem bitireyim diye kahvaltımı yapıp oturdum makina başına.

Elbise model olarak benim kullanacağım bir model değildi ağır geldi bana. Annemde yıllardır bana sürekli bir şeyler dikti bende bari bir tanecik elbise dikeyim dedim. Kumaşı dergide yazdığı gibi krep kullandım.

Omuz kısmıyla birazcık daha uğraşmam lazım :sAstarım çok belli olmuyor ama desenli bir astar satıcı adam ben çok iyi bilmiyorum kararsız kaldım deyince bana bırak o zaman bu çok güzel bir astar deyince aldım ama hala elbise de düz astar kullanılması gerektiğini düşünüyorum :)

İlk defa yaptığım kapalı yırtmaç o kadar da zor değilmiş. Aslında resimleyip anlatmak istiyordum ama o kadar acele yaptım ki siyah etek dikmek istiyorum kapalı yırtmaçlı o zaman anlatırım.

Arkanın resmi...Bu resmi  birleştirme yerlerini denk getirmek için dikip dikip söktüm de onun için çektim koydum. Hala bir gün de diktim bitti diyen arkadaşları şaşkınlıkla izliyorum.Yaptığım değişiklikler de şunlardı:
 • Yakasının düşük olacağını tahmin ettiğim için parşömen üzerinde yukarı kaldırıldı 1 2 cm kadar
 • Denediğimizde hem koltukaltı hemde yaka hala aşağıda olduğu için omuzdan 1 cm kadar daha aldım
 • Kemer tokası bulamadığım için o eksik kaldı
 • Etek boyu da uzun geldiği için 1 cm kadar parşömenden kestim daha sonra da dikiş payı bırakmadan kestim
Onun dışında oynama yada farklılık yok modeli aynen uyguladım.


6 yorum:

 1. Ay ama çok hoş. Nasıl yakışmış. Süper

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl sevindik bu yoruma annem de ben de, tesekkur ederiz :)

   Sil
 2. merhaba
  elbisenin rengi çok güzel
  ellerinize sağlık çok beğendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   bizde bu rengi çok beğendik dolaştık kumaşçıları geri bu renge döndük :)
   çok teşekkür ederim :))))

   Sil
 3. benimde iğne ipliğim var ama bu kadar güzel şeyler ortaya çıkartamıyorum düğme dikmekten başka harika gözüküyor burda çok beğendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. emeğin her türlüsü güzel öyle demeyin, sadece bir kaç parça sonra biraz da olsa eli alışıyor insanın, çok teşekkür ederim :))

   Sil